Czytasz dzięki

Polacy chętnie zmieniają adres

opublikowano: 24-06-2020, 22:00

Prawie jedna piąta rodaków w ciągu ostatniego roku przeprowadzała się — podała platforma Homebook.pl.

16 proc. ankietowanych robiło to w ciągu ostatnich dwóch lat, a 15 proc. zdecyduje się na taki krok w najbliższych miesiącach. Najczęstsze powody zmiany adresu to chęć znalezienia lokum o większej powierzchni i sytuacja rodzinna (po 27 proc. odpowiedzi). Najpopularniejsze są nieruchomości w stanie deweloperskim (około 30 proc.), a następnie lokale używane, do remontu (22 proc.). Mniej osób wybiera mieszkania na wynajem bez wyposażenia (11 proc.) i z wyposażeniem (9 proc.). Homeboook.pl zapytał Polaków także o to, na co w pierwszej kolejności zwracają uwagę, szukając nowego miejsca zamieszkania. Okazało się, że najważniejsza jest lokalizacja — bliskość centrum albo przeciwnie — ucieczka od miejskiego zgiełku (60 proc. odpowiedzi). Na drugiej pozycji znalazła się cena nieruchomości (43 proc.), a na trzeciej jej powierzchnia (39 proc.).

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane