Polacy coraz chętniej bankują online

opublikowano: 24-09-2018, 22:00

Na koniec II kw. 2018 r. z bankowości internetowej aktywnie korzystało 16,79 mln klientów indywidualnych (przynajmniej raz w miesiącu zalogowało się do konta), a z mobilnej — 7,24 mln — wynika z najnowszego raportu NetB@nk opracowanego przez Związek Banków Polskich.

W obu przypadkach odnotowano wzrosty o 6,4 proc. kw./kw. i 15 proc. m/m. Z bankowości online chętniej korzystają również mali i średni przedsiębiorcy — 1,45 z 2,35 mln firm, posiadających elektroniczny dostęp do rachunku. Jak podaje ZBP, udział aktywnych klientów w łącznej liczbie klientów MSP łagodnie wzrasta z miesiąca na miesiąc. Kolejny kwartał z rzędu coraz większą popularnością cieszą się transakcje dokonywane za pomocą systemu Express Elixir (systemem rozliczeń płatności natychmiastowych) — od kwietnia do czerwca wysłano blisko 2,68 mln przelewów, co stanowi wzrost o 22,47 proc. w porównaniu do I kw. tego roku i aż 149 proc. w stosunku do danych z tego samego okresu w zeszłym roku.

36,5 mln Tyle rachunków należących do klientów indywidualnych ma dostęp do bankowości elektronicznej.

922,43 zł Tyle wynosi średnia wartość przelewu klienta indywidualnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu