Polacy rekrutują programistów dla giganta - amerykańskiej Nvidii

opublikowano: 14-01-2018, 22:01

ChallengeRocket rozbudowuje cyfrową platformę rekrutacyjną dla sektora IT. Z jej niecodziennej metody korzystać zaczynają coraz większe firmy.

Nauka przez zabawę to już powszechny trend. Rekrutacja przez globalny konkurs… dopiero raczkuje. Taki model zaproponowała polska spółka ChallengeRocket, a swoją aktywność skierowała w stronę sektora IT. Firma stworzyła platformę, w obrębie której skupia 50 tys. programistów z najróżniejszych zakątków świata. Miesięcznie przybywa jej ponad tysiąc użytkowników. Publikuje zlecone przez firmy zadania i organizuje konkursy programistyczne, których celem jest rozwiązanie konkretnych problemów informatycznych, z jakimi spotykają się przedsiębiorstwa, poszukiwanie nowych, kreatywnych rozwiązań dla już istniejących systemów lub rekrutacja talentów do zespołów IT. Na liście klientów są IBM, Bank Zachodni WBK, AccorHotels, Fortum.

Paweł Kwiatkowski, prezes ChallengeRocket
ARC

Od konkursu do SI

Firma prowadzi obecnie konkurs dla amerykańskiego giganta Nvidia, działającego na rynku elektroniki. Zainicjował on "wyzwanie" skierowane do robotyków i specjalistów w zakresie sztucznej inteligencji (SI). Akcja potrwa do lutego 2018 r., ale już po dwóch godzinach od jej uaktywnienia zgłosiło się 100 osób, obecnie uczestniczy w niej 2 tys. programistów z 75 krajów. 

Swoją sieć kontaktów ChallengeRocket tworzył poprzez partnerstwa nawiązywane z uczelniami technicznymi na całym świecie, parkami technologicznymi czy start-upami technologicznymi, promując wśród nich swój koncept i pozyskując tym samym kolejnych użytkowników. W końcu możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed największymi firmami jest dla wielu okazją nie do przegapienia.

Paweł Kwiatkowski, prezes ChallengeRocket, zapowiada, że spółka szykuje również serię hackathonów na zlecenie dużych graczy rynkowych (obecnie w tej sprawie prowadzone są rozmowy). Dodatkowo, na przełomie maja i czerwca planuje oddać do użytku nowy system połączony z modułem wykorzystującym SI. Pozwala on na sprawdzenie wiedzy i umiejętności programistów w czasie rzeczywistym na podstawie sposobu ich pracy nad danym zadaniem.

Czas pokaże, na ile sprawdzi się on na rynku, ale system będący jeszcze w wersji demonstracyjnej został już wyróżniony w konkursie Facebooka. Firma zajęła w nim pierwsze miejsce i otrzymała 20 tys. USD w ramach nagrody. 

Większa skala działania

Paweł Kwiatkowski nadmienia również, że biznes jest szykowany do ekspansji zagranicznej. Rozwijany ma być najpierw w Stanach Zjednoczonych, skąd już teraz pochodzi kilkunastu klientów spółki. Firma będzie też pracować nad rozwojem samego produktu. Na ten cel zdołała uzbierać w sumie ok. 3 mln zł.

ChallengeRocket został m.in. dokapitalizowany przez fundusz Leonarto VC oraz Sebastiana Łękawę, współtwórcę SMT Software.

Cezary Iwan, prezes Leonarto VC, zaznacza, że koncept dobrze wpisuje się w rynkowe zapotrzebowania. A wyzwaniami, przed jakimi obecnie stoi zespół ChallengeRocket, są odpowiednie dostosowanie zasobów i procesów do dynamicznego tempa rozwoju spółki, ekspansja zagraniczna oraz dostosowanie rozwiązania również do innych niż IT sektorów. 

Spółka próbuje swoich sił na wciąż słabo zagospodarowanym rynku. Badanie Deloitte z 2016 r. wskazuje, że jedynie 9 proc. firm w Europie jest w pełni gotowych na korzystanie z cyfrowych narzędzi HR. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane