Czytasz dzięki

Polacy rzadziej płacą za telefon i internet

opublikowano: 11-08-2020, 22:00

W II kw. szybciej niż wcześniej przybywało osób, które nie opłaciły na czas zobowiązań za telefon i internet, wzrosła także ogólna wartość nieopłaconych rachunków.

Według danych BIG InfoMonitor zarówno liczba dłużników, jak i wartość nieopłaconych rachunków zwiększyła się w tym czasie o ok. 10 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału.

„W ciągu 12 miesięcy przybyło 108,4 tys. osób niepłacących rachunków za telefon, a kwota zaległości zwiększyła się o prawie 309 mln zł, z tego tylko w II kw. o blisko 33 tys. osób i 138,5 mln zł, co stanowi 45 proc. rocznego przyrostu zaległości. Średni dług na osobę to 3583 zł, ale są województwa, gdzie jest dużo wyższy” — podaje BIG InfoMonitor.

Najwięcej dłużników firm telekomunikacyjnych, bo aż 14,6 tys., jest w Warszawie. Rachunki za internet i telefon są tymi, które Polacy przestają spłacać w pierwszej kolejności, gdy pojawiają się problemy finansowe. Wskazało je 16 proc. respondentów, podczas gdy rachunki za media wymieniło 15 proc. badanych, a czynsz — 12 proc. Przedstawiciele telekomów uważają jednak, że tragedii nie ma.

— Nie zauważyliśmy w drugim kwartale znaczących różnic w regulowaniu zobowiązań przez klientów — mówił we wtorek Jean-Marc Harion, prezes Playa.

1,31 mld zł - taka na koniec II kw. była wartość nieopłaconych rachunków za telefon i internet...

367 tys. ...a tylu było dłużników.

Źródło: BIG InfoMonitor

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane