Polacy w finale BattleHack

opublikowano: 16-07-2014, 00:00

Technologie: 100 tys. USD - tyle wynosi główna nagroda w konkursie programistycznym BattleHack, w Kalifornii. O wygraną będzie walczyć również reprezentant Polski, drużyna Katena. Wygrała właśnie warszawską edycję imprezy.

Tegoroczny PayPal BattleHack, czyli warszawską edycję międzynarodowego konkursu programistycznego BattleHack, wygrała aplikacja Katena (rozwiązanie sprzętowe zapewniające przestrzeń dla udostępniania urządzeń elektrycznych). Tworzący ją zespół pokonał ponad 20 konkurentów i będzie reprezentował Polskę w finałach światowych, które odbędą się w Kalifornii, 14-16 listopada 2014 r. Zmierzy się z drużynami z San Francisco, Miami, Istambułu, Toronto, Bostonu, Berlina, Chicago, Londynu i Moskwy. — Celem BattleHack jest znalezienie najlepszych i najzdolniejszych programistów na świecie. Warszawski BattleHack udowodnił, jak żywa i barwna jest polska scena programistyczna — twierdzi John Lunn, dyrektor PayPal i sędzia w BattleHack.

Jego zdaniem, przed polskimi programistami rysują się dobre perspektywy, zwłaszcza w Warszawie, mieście z dużym potencjałem do rozwoju start-upów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu