Na podcast zaprasza BNP

Polacy zaciskają pasa [PODCAST]

opublikowano: 09-09-2022, 06:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Czy warto wziąć wakacje kredytowe? Na jakim koncie ulokować oszczędności? W co inwestować? Jak oszczędzić prąd i gaz w domu? Jeśli chcecie zaciskać pasa, musicie posłuchać, co radzą eksperci.

Dwucyfrowa inflacja, szalejące ceny energii, o których za chwilę każdy przekona się na własnej skórze, groźba spowolnienia gospodarczego, czyli może utraty pracy – nawet największy optymista zastanawia się dziś, jak to będzie. Sporo osób myśli o cięciu kosztów. W tym podkaście usłyszycie o kilkunastu sposobach, jak wydawać mniej na prąd i ogrzewanie. Ale zaciskanie pasa to nie tylko wyrzeczenia, można przy okazji pomyśleć o inwestycjach. Można skorzystać z wakacji kredytowych, a zaoszczędzone pieniądze wykorzystać do nadpłaty kredytu, o czym opowie Michał Kisiel, analityk portalu Bankier.pl. Można je też zainwestować i Bartłomiej Borucki z firmy Rankomat.pl podpowiada, w którym banku oszczędzać. W co Polacy inwestują mówi Aleksander Pawlak, prezes firmy Tavex, która m.in. handluje złotem. Dwoje moich gości opowiada też o oszczędzaniu energii w domu. Wojciech Konecki, prezes APPLiA Polska, związku pracodawców AGD, radzi, co zrobić ze smokami energetycznymi. Dr Agata Stasik z Akademii Leona Koźmińskiego opowiada natomiast o eksperymencie, w którym mieszkańcy Warszawy mogli sprawdzać, ile zużywają prądu i mówi, co z tego wynikło.

Zapraszam na podcast Polacy zaciskają pasa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane