Polak buduje autostradę i metro. We Francji

DI
16-02-2010, 14:45

Fachowcy znad Wisły podbijają place budów nad Sekwaną. Będą budować autostradę A1 na północ od Paryża, kolejny odcinek metra i terminal na lotnisku de Gaulle'a.

Kolejny „polski” projekt to drążenie tunelu dla autostrady do Włoch we Frejus w Alpach francuskich, na trasie z Lyonu do Turynu. Na swoim koncie budowlańcy znad Wisły mają już m.in. remont budynku francuskiego parlamentu, ministerstwa finansów, paryskich komend żandarmerii i szpitali.

Polscy budowlańcy są rozrywani we Francji.
Zobacz więcej

Polscy budowlańcy są rozrywani we Francji.

Chociaż francuska branża pracy tymczasowej odnotowała ok. 25-proc. spadek - największy od 10 lat - zainteresowanie tamtejszych firm polskimi pracownikami, szczególnie w branży budowlanej, hotelarskiej i rolniczej, nie słabnie.

- Nie będzie żadnej przesady w stwierdzeniu, że Polacy są obecnie najbardziej cenionymi za fachowość pracownikami. Szczególnie w budownictwie – mówi Urszula Majorkiewicz, sekretarz generalny Polskiej Izby Przemysłowo Handlowej we Francji.

Potwierdzeniem tego trendu jest dynamicznie rozwijająca się współpraca agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Work Express z francuskimi firmami budowlanymi - m.in. Razel i Soletanche Bachy. Na najbardziej prestiżowych budowach prowadzonych w ostatnich latach nad Loarą pracuje już ok. 250 polskich fachowców zatrudnionych przez tę śląską agencję. Jak zapewnia Michał Soja, menedżer działu współpracy z zagranicą agencji Work Express, liczba ta będzie rosnąć, bo polscy pracownicy są we Francji doceniani za jakość pracy, motywację i solidność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Polak buduje autostradę i metro. We Francji