Polak w zarządzie europejskiego nadzoru

DI
opublikowano: 10-01-2011, 14:31

Damian Jaworski, zastępca dyrektora departamentu współpracy z zagranicą Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), został powołany na stanowisko członka zarządu Europejskiego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA). 

EIOPA jest jedną z trzech unijnych agencji składających się na Europejski System Nadzoru Finansowego funkcjonujący od 1 stycznia 2011 r., zamiast komitetów nadzorców europejskich (CEBS, CEIOPS, CESR) . Wybory do zarządu EIOPA były pierwszymi wyborami do władz unijnych agencji nadzorczych.

Damian Jaworski ma 38 lat. Ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W UKNF pracuje od sierpnia 2009 r. na stanowisku zastępcy dyrektora departamentu współpracy z zagranicą. Od lipca 2010 r. był jednocześnie członkiem zarządu Komitetu Europejskich Organów Nadzoru ds. Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (CEIOPS). Wcześniej przez ponad pięć lat pracował w Brukseli, w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej, gdzie na stanowisku pierwszego radcy odpowiadał za obszar usług finansowych. W tym okresie w imieniu Polski negocjował nowe regulacje dotyczące rynków i instytucji finansowych, w tym CRD, CRD II, PSD oraz Solvency II. Karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Finansów, gdzie kierując wydziałem rozwoju rynków finansowych odpowiadał za część sektorowych regulacji prawnych i za współpracę międzynarodową. Był członkiem zespołu negocjującego warunki akcesji Polski do Unii Europejskiej w obszarze usług finansowych. Posługuje się językiem angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane