Polbank się rozmyślił, na igrzyska nie pobiegną

KZ, www.biegowki24.pl
opublikowano: 12-12-2011, 16:19

Następcy Justyny Kowalczyk pod górę mają już na początku kariery: po zaledwie dwóch sezonach pod znakiem zapytania stanął cykl "Bieg na Igrzyska". Wszystko przez wycofanie się głównego sponsora, Polbanku - informuje serwis biegowki24.pl

Niemal w ostatniej chwili odwołano zawody w Jakuszycach, zaplanowane na najbliższy weekend. Powód: rezygnacja sponsora tytularnego, czyli Polbanku, z dalszego finansowania cyklu.

- W ubiegłym roku decyzję o przeznaczeniu budżetu reklamowego podejmowaliśmy niedługo przed pierwszymi zawodami z cyklu „Biegu na Igrzyska”. W tym roku wyglądało to tak samo. Mamy jednak inne priorytety biznesowe i zdecydowaliśmy się inaczej rozdysponować pieniądze – mówi Kamil Chudzik, dyrektor biura prasowego Polbanku, cytowany przez biegowki24.pl.

- Niezmiennie wspieramy jednak Justynę Kowalczyk, naszą kadrę narciarską i Polski Związek Narciarski. Umowa na sponsorowanie Justyny Kowalczyk obowiązuje do końca czerwca 2012 r. Wypełnimy ją i jesteśmy zadowoleni ze współpracy – dodaje Kamil Chudzik.

Nie chce zdradzić, co „wygrało” z Polbank Cup, ale nieoficjalnie wiadomo, że bank postawił na większą obecność w telewizji.

W „Biegu na Igrzyska” startowała młodzież, skupiona w klubach sportowych. Zawody cieszyły się bardzo dużą popularnością: w niektórych kategoriach wiekowych klasyfikowano nawet po ponad 100 zawodniczek i zawodników.

„Z tej licznej rzeszy młodych sportowców w ciągu najbliższych lat zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą reprezentować biało czerwone barwy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2014 i 2018 rok"  - tak o programie pisali organizatorzy.

O tym, czy i w jakim kształcie program będzie kontynuowany, organizatorzy zadecydują na początku stycznia 2012.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, www.biegowki24.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu