Czytasz dzięki

Polcolorit ma teraz z górki

ANP
opublikowano: 09-01-2008, 00:00

Piechowicka spółka chwali się rosnącą z każdym miesiącem sprzedażą. I wierzy, że wynik netto grupy za 2007 r. będzie bliski zera.

Piechowicka spółka chwali się rosnącą z każdym miesiącem sprzedażą. I wierzy, że wynik netto grupy za 2007 r. będzie bliski zera.

W grudniu 2007 r. przychody producenta płytek ceramicznych wyniosły 9,38 mln zł i były wyższe od zakładanych na ten miesiąc prognoz zarządu. To oznacza też wzrost o 50,2 proc. wobec tego samego okresu rok wcześniej.

— To bardzo dobry wynik. Całoroczna sprzedaż wzrosła o ponad 28 proc. i przekroczyła 100 mln zł, co było jednym z celów zarządu. W wypracowaniu sprzedaży grudniowej pomógł kontrakt na sprzedaż granulatu (surowca używanego w produkcji, który miał zapewnić w 2007 r. około 3 mln zł przychodów — przyp. red) — komentuje Leszek Iwaszko z KBC Securities.

— Poszerzyliśmy sprzedaż i mamy większy udział w rynku, według naszych szacunków sięga on prawie 6 proc. — mówi Wiktor Marconi, prezes Polcoloritu.

Kluczową sprawą pozostaje to, czy grupie uda się zamknąć rok 2007 dodatnim wynikiem. Po trzech kwartałach skonsolidowana strata netto wyniosła 0,24 mln zł.

— W 2007 r. chcieliśmy przede wszystkim zwiększyć sprzedaż. Jeśli chodzi o wynik netto, to walczymy, by wyjść na zero. W tym roku zyski są już realne — dodaje prezes.

W trzecim kwartale 2007 r. grupa miała 2,79 mln zł zysku netto przy 30,96 mln zł przychodów.

W minionym roku nie udało się Polcoloritowi sfinalizować akwizycji na Ukrainie.

— Chciałbym mieć to wreszcie za sobą, jednak negocjacje wciąż trwają. Ukraińscy partnerzy mają za duże oczekiwania przy wycenach. Będziemy próbować do skutku. Bierzemy też pod uwagę wybór innego podmiotu na Ukrainie lub w innym kraju — mówi Wiktor Marconi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane