Polfa jednak nie umorzyła akcji

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 10-07-2001, 00:00

Polfa jednak nie umorzyła akcji

Akcjonariusze Polfy Kutno na wczorajszym NWZA nie przegłosowali umorzenia 15 proc. kapitału, skupionych w ostatnim wezwaniu.

Uczestnicy NWZA nie zdecydowali o umorzeniu 415 380 akcji, nabytych w wezwaniu w końcu ubiegłego roku oraz o rozwiązaniu funduszu zapasowego, wysokości 300 tys. zł, przeznaczonego na umorzenie tych walorów.

Przedstawiciele spółki w uzasadnieniu poinformowali, że wcześniej nie ogłoszono zmiany statutu spółki. Koszt operacji skupienia własnych walorów wyniósł ponad 26,99 mln zł. Po zarejestrowaniu przez sąd ostatniego umorzenia, liczba papierów spadnie do 1 916 483 akcji. Po sfinalizowaniu całej operacji udział funduszy zarządzanych przez Enterprise Investors wzrośnie do poziomu 70 proc.

Na walnym nie doszło również do głosowania nad sprzedażą części nieruchomości fabrycznych.

— Zarząd poprosił o wykluczenie tego punktu z porządku obrad, gdyż do wczoraj nie otrzymaliśmy z urzędu podziału działek — tłumaczy Marcin Mizgalski, PR Manager Polfy.

Producent leków wybrał Bear, Stearns & Co. Inc., jeden z największych banków inwestycyjnych z Wall Street, na doradcę przy poszukiwaniu i wyborze inwestora branżowego. Z harmonogramu wynika, że proces może zostać sfinalizowany do końca roku. Wybór doradcy został uzgodniony z Enterprise Investors, który zarządza funduszami — akcjonariuszami spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polfa jednak nie umorzyła akcji