Polfa prawie sprzedana

AMB
opublikowano: 23-12-2009, 00:00

Adamed parafował umowę w sprawie Pabianic. Ma miesiąc na rozmowy z załogą.

Adamed parafował umowę w sprawie Pabianic. Ma miesiąc na rozmowy z załogą.

Krajowy producent leków Adamed parafował z Polskim Holdingiem Farmaceutycznym (PHF) umowę zakupu Pabianic — najmniejszej z trzech Polf przeznaczonych do prywatyzacji. Stało się to już w piątek, jednak PHF poinformował o tym dopiero wczoraj, bo właśnie we wtorek mijał termin wyłączności negocjacyjnej Adamedu. Inwestor ma teraz czas na rozmowy z załogą Polfy w sprawie pakietu socjalnego. Jak ustalił "Puls Biznesu", powinny one zakończyć się w ostatnich dniach stycznia. Jeśli Adamed dogada się z pracownikami, podpisze ostateczną umowę z PHF.

Wczoraj mijał również termin składania wstępnych ofert zakupu drugiej z prywatyzowanych Polf — tym razem największej, czyli Warszawy. Holding przedłużył go jednak do 6 stycznia, jak twierdzi Piotr Michalak, rzecznik PHF, na prośbę inwestorów. Z ofert, które wpłynęły dotychczas, PHF jest zadowolony. Wstępne propozycje zakupu Polfy Warszawa złożyli, według Piotra Michalaka, inwestorzy z kilku kontynentów. To może oznaczać, że w przetargu na stołecznego producenta leków pojawią się nareszcie egzotyczni nabywcy, jakich analitycy i sam prezes PHF, Artur Woźniak, spodziewali się w prywatyzacji Polf. Od wielu miesięcy mówiło się o zainteresowaniu inwestorów z Indii i Chin, dla których polski zakład mógłby stać się przyczółkiem na rynku europejskim.

Na prywatyzację czeka jeszcze trzecia z Polf PHF — Tarchomin. Spółka wychodzi z kryzysu finansowego, który omal nie zakończył się jej bankructwem. Niedawno uzyskała zgodę Brukseli na drugą ratunkową pożyczkę z Agencji Rozwoju Przemysłu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu