Polfer zmierza na małą giełdę

ANP
opublikowano: 2011-12-05 11:00

Spółka poprosi inwestorów o 2,5 mln zł na rozbudowę linii produkcyjnych. Wkrótce debiut.

Producent podzespołów indukcyjnych wykorzystywanych w branży oświetleniowej, przemyśle i automatyce, liczy, że w pierwszym kwartale 2012 r. zadebiutuje na małej giełdzie.

— Chcemy zdobyć pieniądze na zakup linii do produkcji cewek stycznikowych, naszego głównego produktu. Dotychczasowe moce są niewystarczające do realizacji rosnących zamówień — mówi Mariusz Strzeszewski, prezes Polfer. Liczy, że dzięki rozbudowie rozpocznie produkcję bardziej zaawansowanego rodzaju cewki. Oferta prywatna sięgnie 2,5 mln zł.

— Rozmawiamy z inwestorami o uplasowaniu oferty. W dalszych planach nie wykluczamy przejścia na główny parkiet, ale dziś kapitalizacja spółki jest zbyt niska — przyznaje Mariusz Strzeszewski. W 2010 r. Polfer zarobił na czysto 750 tys. zł przy 21 mln zł sprzedaży.

— Tegoroczna prognoza zakłada uzyskanie dwucyfrowej dynamiki wzrostu: zarówno przychodów, jak i zysku netto — ujawnia prezes Strzeszewski. Eksport przynosi spółce 90 proc. sprzedaży. Jej produkty trafiają głównie do odbiorców z UE (zwłaszcza Niemiec i Francji), ale też Chin, Indii czy USA.