Police mają program motywacyjny

ABT
opublikowano: 26-01-2012, 00:00

Niedoszły bankrut mobilizuje załogę do pracy. 70 proc. premii uzależnia od wyników finansowych.

W Zakładach Chemicznych Police weszło w życie porozumienie zarządu i związków zawodowych dotyczące podwyżek płac i nowego systemu premiowania. Lepsze wyniki firmy będą przekładać się na wyższe premie.

70 proc. premii zależy teraz od wyników finansowych firmy, a 30 proc. od oceny przełożonego. Nagradzane będą w szczególności działy i wydziały oraz pracownicy, którzy przyczynią się do sukcesu firmy. Przed

każdym kwartalnym okresem premiowania pracownicy będą informowani o celach do osiągnięcia.

— Jeżeli okaże się, że spółka nie osiągnęła założonych celów, to i tak jednostki z dobrymi wynikami otrzymają część premii. System ma służyć podniesieniu motywacji do pracy — mówi Krzysztof Jałosiński, prezes ZCh Police.

Podczas ostatniego załamania rynku nawozów (2008-09) Police ucierpiały najbardziej ze wszystkich spółek sektora. Musiały wprowadzić program restrukturyzacji, oddłużyć się i ograniczyć zatrudnienie. Sytuację finansową firmy poprawiło przejęcie w 2011 r. przez Grupę Azoty Tarnów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu