Policyjny radiowóz już za 300 zł

DI, Rz
12-11-2009, 12:56

Policja pozbywa się zamortyzowanych już dawno pojazdów, wyprzedając je. Można je kupić już za kilkaset złotych.

Polonezy powoli kończą swą służbę w policji.
Zobacz więcej

Polonezy powoli kończą swą służbę w policji.

Wysłużone policyjne polonezy, volkswageny transportery czy fordy transity wrócą na drogi - pisze "Rzeczpospolita".

Tylko podlaska policja w ostatnim czasie wystawiła na wyprzedaży ponad dwieście takich samochodów, z setkami tysięcy kilometrów przejechanych podczas policyjnych akcji i patroli. Są polonezy, volkswageny, daewoo, fiaty, a wiele z nich, z widocznymi jeszcze śladami po policyjnych oznaczeniach.

Ceny wywoławcze, a niektóre samochody w tych cenach były kupowane, mogą zaskakiwać: polonez za niecałe 200 zł (kupiony za 300 zł), cinquecento za 800 zł. Dominują auta ponad 10-letnie, ale może się trafić i oferta na forda transita z 2000 roku. Cena wywoławcza - 7,5 tys. zł za uszkodzony samochód.

Policyjne samochody nie trafiają jedynie do pasjonatów dawnej motoryzacji (choć i tacy się zdarzają). Jak mówili uczestnicy ostatniego przetargu, w którym z ponad pięćdziesięciu wystawionych pojazdów sprzedano dziesięć, tanio kupiony polonez świetnie służyć może np. do wypadów na ryby czy na grzyby, furgonetka - w małej firmie, np. budowlanej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Rz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Policyjny radiowóz już za 300 zł