Polimex Mostostal wybuduje kielecką halę

MBE
opublikowano: 29-03-2010, 00:00

Targi Kielce rozstrzygnęły przetarg na budowę nowej hali. Kontakt za 8 mln zł wygrał Polimex Mostostal.

Targi Kielce rozstrzygnęły przetarg na budowę nowej hali. Kontakt za 8 mln zł wygrał Polimex Mostostal.

Spółka wybuduje nową halę F na miejscu zniszczone w ubiegłym roku przez pożar. Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, zapowiada, że obiekt powstanie w rekordowym tempie.

— Zależy nam na czasie, bo chcemy naszym wystawcom stworzyć jak najlepsze warunki. Dzięki tak szybkiej odbudowie już we wrześniu dysponować będziemy siedmioma halami wystawienniczymi o łącznej powierzchni 36 tys. mkw. Udało nam się również zmniejszyć koszty budowy pawilonu F z 15 mln zł do 8,6 mln zł — mówi Andrzej Mochoń.

Rozbiórka starej hali dobiega końca, budowa nowej ruszy już w przyszłym miesiącu. Inwestycja jest częścią dużego projektu rozbudowy kieleckich targów, który pochłonie około 170 mln zł. Dofinansowanie z UE wyniesie 42 proc.

To kolejny przetarg ogłoszony przez Targi Kielce, który wygrał Polimex Mostostal. Spółka kończy teraz budowę futurystycznej hali E, która zostanie otwarta latem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu