Polisa na A/H1N1

GN
opublikowano: 30-11-2009, 18:20

Ubezpieczenie od świńskiej grypy ma być motorem promocji polis zdrowotnych Interrisk.

1120 zakażonych i 22 zgony – to najnowsze statystyki dotyczące wirusa A/H1N1 w Polsce. Od piątku potwierdzono 333 przypadki zakażenia i 6 zgonów. Rosnące zagrożenie postanowił wykorzystać Interrisk wprowadzając polisę chroniącą od A/H1N1.

- Skoro wszyscy się boją choroby, a nie ma zwykłej szczepionki, postanowiliśmy zaproponować szczepionkę finansową. To pierwsza tego typu polisa w Europie – mówi Jan Bogutyn, prezes Interrisk.

Polisa ma cztery warianty różniące się sumą ubezpieczenia (od 40 do 70 tys. zł) i wysokością składki (od 200 do 350 zł rocznie). Towarzystwo wypłaci odszkodowanie w przypadku zachorowania, za każdy dzień pobytu w szpitalu, pokryje koszty leczenia po wyjściu ze szpitala lub wypłaci odszkodowania w przypadku zgonu. Ubezpieczyciel racjonalnie ocenia możliwości sprzedaży.

- Liczymy na sprzedaż kilkunastu tysięcy polis. Potencjał produktu jest ograniczony, bo Polacy wciąż mają umiarkowaną skłonność do ubezpieczania życia, badania pokazują, że większość nie boi się wirusa A/H1N1, a produkt, tak jak choroba, jest sezonowy – mówi Józef Winiarski, wiceprezes Interrisk.

Towarzystwo nie ukrywa, że ta oferta ma służyć, jako promocja linii polis medycznych. 

- Chcemy odegrać istotną rolę w tym segmencie. W ciągu 10 miesięcy zebraliśmy z tych ubezpieczeń 91 mln zł, co daje nam 15-procentowy udział w rynku. W sumie po 10 miesiącach ze składek zebraliśmy więcej niż przed rokiem, a wynik finansowy mamy o 60 proc. lepszy – zapowiada Jan Bogutyn.

GN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane