Politycy o wystąpieniu premiera

ass
opublikowano: 20-07-2006, 00:00

Marek Kuchciński

(PiS)

Rząd Jarosława Kaczyńskiego daje nam nadzieję na rozwój Polski. Premier postawił w swoim exposé jasną diagnozę choroby toczącej Polskę i wskazał skuteczną receptę na jej wyleczenie. To konieczność naprawy i przebudowy państwa oraz wprowadzenie nowej polityki gospodarczej. Rząd wie, czego chce i jest zdeterminowany, aby osiągnąć założony cel.

Donald Tusk

(PO)

Intencje jego rządu należy oceniać przez ostatnie 9 miesięcy działalności poprzedniego gabinetu, a nie przez pryzmat mało konkretnego exposé. Przez te 9 miesięcy żadna z obietnic wyborczych PiS nie została spełniona. Ba, do żadnej PiS nie próbował nawet podejść. Po wysłuchaniu exposé nie mam wątpliwości — Polska zasługuje na więcej.

Janusz Maksymiuk

Samoobrona

Exposé wskazuje na problemy stojące i przed państwem i koalicją, która ma je rozwiązać. Przyjmując exposé jako podstawę współpracy i umowy koalicyjnej, udzielimy poparcia rządowi.

Wojciech Olejniczak

(SLD)

To nie było exposé przełomu, to nie było exposé konkretów, to było wystąpienie kampanii wyborczej. A kampania wyborcza skończyła się dziewięć miesięcy temu. Nic konkretnego w pańskim exposé nie usłyszeliśmy. Panie premierze, ja pana proszę: niech pan zacznie normalnie rządzić, a przestanie obiecywać.

Janusz Dobrosz

(LPR)

Rząd Kazimierza Marcinkiewicza to był rząd rozpoznania pola, rząd Jarosława Kaczyńskiego rozpoczyna batalię o Polskę. Ta batalia nie będzie łatwa. Liga oczekuje od rządu wspólnego działania w sprawach polityki prorodzinnej.

Waldemar Pawlak

(PSL)

W tym archipelagu pięknych słów nie dostrzegamy takich przesłanek, które dziś pozwoliłyby nam udzielić poparcia rządowi. Nie chcemy, żeby państwo nam budowało domy. Potrzeba tylko usunięcia przeszkód i stworzenia możliwości. Będziemy popierali wszystkie dobre inicjatywy rządu, stanowczo jednak przeciwstawiamy się temu co złe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane