Polityka i Elektrim mogą ograniczyć wzrosty na GPW

ZAKŁADY PRZEMYSŁU CUKIERNICZEGO " MIESZKO " SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 01-10-2001, 09:45

WARSZAWA (Reuters) - Poprawa nastrojów na światowych rynkach może spowodować, że w poniedziałek indeksy warszawskiej giełdy będą dalej odrabiać wcześniejsze straty, ale spodziewany spadek akcji Elektrimu i obawy polityczne mogą ograniczyć wzrosty, uważają maklerzy.

W piątek PZU Życie podało, że chce aby Elektrim odkupił swe obligacje o wartości 200 milionów złotych. Zagroziło to zawartemu ostatnio porozumieniu między Elektrimem a francuskim Vivendi Universal.

PZU podało, że porozumienie, która przekazało w ręce Vivendi kontrolę nad Polską Telefonią Cyfrową, narusza wcześniejszą umowę o emisji obligacji.

"Rynek może trochę wzrosnąć, ale spadek Elektrimu i niepewność polityczna może ostudzić nastroje" - powiedział Mariusz Pawlak, makler z SG Securities w Warszawie.

Rynek czeka na informacje na temat rozmów prowadzonych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD) w sprawie ewentualnego utworzenia rządu koalicyjnego. SLD wygrało wrześniowe wybory, ale nie uzyskało wystarczającego poparcia, aby mogło rządzić samo.

W ubiegłym tygodniu niepewność co do sytuacji politycznej spowodowała spadek WIG-u 20 do poziomu najniższego od trzech lat. Potem indeks odrobił część wcześniejszych strat i wzrósł o dwa procent, kończąc piątkową sesję na poziomie 1.022,6 punktu.

((Paweł Kozłowski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZAKŁADY PRZEMYSŁU CUKIERNICZEGO " MIESZKO " SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polityka i Elektrim mogą ograniczyć wzrosty na GPW