Polityka: Jest nowy szef KNF

ONO
11-10-2011, 12:34

Andrzej Jakubiak zastąpi Stanisława Kluzę na fotelu prezesa Komisji Nadzoru Finansowego - podaje polityka.pl, której potwierdził tę informację sam premier Donald Tusk w publikowanym w środę wywiadzie.

Pięcioletnia kadencja obecnego szefa KNF skończyła się 20 września.

- 52-letni Andrzej Jakubiak ostatnie pięć lat spędził w warszawskim Ratuszu, gdzie odpowiada m.in. za nieruchomości i politykę lokalową (...)  Pod koniec 2006 r. do Ratusza nowa prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ściągnęła go z Narodowego Banku Polskiego, w którym pracował na różnych stanowiskach - czytamy na internetowych stronach tygodnika.

Na stronach miasta znaleźliśmy taką notkę biograficzną:

Urodził się 25 września 1959 r. w Warszawie.

W 1982 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Od października 1982 r. do stycznia 1991 r. pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej.

Od lutego 1991 r. do 17 grudnia 2006 pracował w Centrali Narodowego Banku Polskiego. Od sierpnia 1992 r. doradca prezesa w Generalnym Inspektoracie Nadzoru Bankowego. W grudniu 1993 r. powołany został na stanowisko zastępcy dyrektora GINB. Odpowiadał za rozwiązywanie sytuacji banków znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

Z dniem 6 lutego 1998 r. powołany został przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego na stanowisko dyrektora Departamentu Prawnego NBP. Od lutego 1998 r. do grudnia 2006 r. był członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Od 18 grudnia 2006 Zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Jest radcą prawnym. Żonaty, ma dwie córki.

Więcej>>


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Polityka: Jest nowy szef KNF