Polka szefową londyńskiego Google for Startups

ANB
opublikowano: 28-02-2019, 18:52
aktualizacja: 01-03-2019, 18:52

Programami Google’a wspierającymi rozwój start-upów technologicznych w Wielkiej Brytanii zarządzać będzie Marta Krupińska.

Google for Startups London był pierwszym z sześciu tego typu ośrodków dla przedsiębiorców stworzonym przez giganta z Kalifornii. Z ujawnianych danych wynika, że związane z nim start-upy wykreowały dotychczas ponad 4 tys. miejsc pracy i otrzymały 290 mln USD zewnętrznego finansowania. Rocznie przez realizowane w nim programy wsparcia przechodzi ponad 2 tys. technologicznych przedsiębiorstw. A teraz pieczę nad dorobkiem ośrodka i strategią jego rozwoju będzie sprawować Polka - Marta Krupińska.

Marta Krupińska, współzałożycielka Azimo będzie zarządzać Google for Startups London. Sama wywodzi się ze środowiska przedsiębiorców.
Zobacz więcej

Marta Krupińska, współzałożycielka Azimo będzie zarządzać Google for Startups London. Sama wywodzi się ze środowiska przedsiębiorców. Marek Wiśniewski

Przedsiębiorczyni od lat związana jest z sektorem fintech, stoi m.in. za powstaniem Azimo, spółki oferującej rozwiązanie do mobilnych przelewów międzynarodowych. „Start-up powstał w 2012 r. właśnie w Google for Startups London, a Marta pracowała w nim przez ponad 7 lat, najpierw na stanowisku dyrektora operacyjnego, a następnie generalnego menedżera” – czytamy w komunikacie. Rozwijała także platformę FreeUp, która „daje pracownikom natychmiastowy dostęp do ich wynagrodzeń”. Ponadto  jako mentor „pomagała w rozwoju start-upom z sektora publicznego w ramach programu akceleracyjnego organizowanego przez PUBLIC.io.”

Google posiada centra wsparcia dla start-upów także w Madrycie, Seulu, São Paulo, Tel Avivie i w Warszawie. 

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu