Polkomtel i Orange gotowe do przenoszenia numerów

Internet Securities
opublikowano: 16-01-2006, 13:29

Polkomtel SA i PTK Centertel Sp. z o.o. poinformowały w komunikatach, że są przygotowane do świadczenia usługi przenoszenia numeru począwszy od 16 stycznia br.

Polkomtel SA i PTK Centertel Sp. z o.o. poinformowały w komunikatach, że są przygotowane do świadczenia usługi przenoszenia numeru począwszy od 16 stycznia br.

„Polkomtel SA jest w pełni przygotowany pod względem technicznym i organizacyjnym do świadczenia usługi przenoszenia numeru począwszy od 16 stycznia br. Gotowość tę potwierdziła już w grudniu kontrola Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty” – czytamy w komunikacie.

Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. (PTC) oraz Centertel zadeklarowali w trakcie kontroli URTiP-u gotowość do komercyjnego wdrożenia tej usługi od dnia 16 stycznia 2006 roku.

Według Polkomtela dodatkowych testów wymaga jedynie kilka wyspecjalizowanych usług dla klientów biznesowych ze względu na skomplikowane i długotrwałe zmiany w systemach informatycznych.

Z kolei operator Orange zastrzega, że od 16 stycznia 2006 roku nadal mogą występować czasowe ograniczenia w realizowaniu połączeń przychodzących z niektórych sieci telefonii stacjonarnej na numery przeniesione do Orange.

„Ograniczenia te spowodowane są czynnikami niezależnymi od Orange i wynikają z braku podpisania umów o prawidłowym kierowaniu ruchu pomiędzy niektórymi sieciami stacjonarnymi, a pozostałymi operatorami sieci komórkowych” – czytamy w komunikacie.

Dla klientów, którzy zdecydują się na przejście do sieci Plus GSM z zachowaniem numeru, operator oferuje zwrot opłaty za przeniesienie numeru pobieranej przez dotychczasowego operatora.

Polkomtel stworzył również możliwość udzielenia mu pełnomocnictwa do załatwienia w imieniu klientów wszelkich formalności związanych z rozwiązaniem umowy z dotychczasowym operatorem.

Jednorazowa opłata za przeniesienie numeru z sieci Orange wynosi 100 zł + VAT (122 zł z VAT).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane