Półmetek Akademii Menedżera Innowacji

opublikowano: 06-05-2019, 22:00

Liderzy kilkunastu firm, m.in. z sektorów B+R, budowlanego i energetycznego, pracują pod okiem specjalistów nad nowatorskimi rozwiązaniami.

W pierwszej edycji Akademii Menedżera Innowacji (AMI), programu szkoleniowo-doradczego, którego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, uczestniczy 16 przedsiębiorców. Biorą oni udział w odbywających się co miesiąc zjazdach z wykładami i warsztatami. Liderzy firm mogą liczyć na indywidualne doradztwo świadczone przez ekspertów. Do końca kwietnia odbyły się już cztery zjazdy z zaplanowanych ośmiu. Akademia Menedżera Innowacji ma pomóc przedsiębiorcom zdiagnozować potrzeby m.in. w takich dziedzinach, jak zarządzanie talentami, badania i udoskonalanie produktów.

— Na każdym etapie rozwoju firmy ważne są umiejętności interpersonalne liderów, które wykraczają poza tradycyjne postrzeganie roli menedżera. Szczególnego znaczenia nabierają one w procesie innowacji i obok wiedzy technicznej czy wynalazków wpływają w pierwszej kolejności na wyniki finansowe firm inwestujących w nowatorskie rozwiązania — mówi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Uczestnicy AMI reprezentują branże budowlaną, transportową, produkcyjną, B+R, energetyczną i paliwową. Program przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy rozwijają firmy w kierunku innowacji. Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP, podkreśla, że celem AMI jest wypełnienie luki w systemie wspierania nowatorskich rozwiązań.

— Klucz do sukcesu firmy leży w tworzeniu kultury innowacyjnej i umiejętności wykorzystania inspiracji pracowników — zaznacza prezes PARP.

Rządowa agencja zaplanowała aż pięć edycji programu. Wsparcie na ten cel pochodzi z programu Wiedza Edukacja Rozwój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy