Północ Nieruchomości o cenie akcji i planach

KZ
24-02-2010, 16:36

Zarząd pośrednika z rynku nieruchomości odpowiedział na pytania w Akcji Inwestor.

Pierwsze pytanie dotyczyło oceny kursu akcji spółki. Ile ma wspólnego z rzeczywistą wartością firmy?

- Naszym zdaniem obecny kurs spółki w żaden sposób nie odzwierciedla rzeczywistej wartości Spółki i jej potencjału oraz możliwości zarabiania w następnych latach. Kurs powinien być na poziomie znacznie wyższym. Dziś jest poniżej wartości księgowej - zwraca uwagę zarząd w odpowiedzi, udzielonej w ramach Akcji Inwestor.


- Spółka ma:  duże kapitały w postaci gotówki i nieruchomości szybko zbywalnych do 12 miesięcy; inwetsuje z sukcesem na rynku nieruchomości; marka jest coraz bardziej rozpoznawalna co widać w dynamicznym rozwoju sieci (naszym zdaniem najszybciej rozwijająca się sieć biur nieruchomosci w kraju pod względem dynamiki). Wpływy z sieci franczyzowej są policzalne i przewidywalne dla inwestorów i spółki; ponadto rozwijamy Spółkę przejętą na początku 2008 r. Prospector Zarządzanie Nieruchomościami, której wartość też rośnie, a działa też w oparciu o przewidywalne przychody) - czytamy w odpowiedzi zarządu.

Dziś kurs spółki wzrósł o 12,2 proc. do 2,30 zł. Wartość rynkowa sięga 6,5 mln zł, a wskaźnik C/WK równy jest 0,8.

- Spółka rozważa połączenie z innym podmiotem zarówno z branży pośrednictwa nieruchomści (wyłącznie z firmą sieciową) jak i firmą zarządzającą nieruchomościami. Na dziś spółka zarządza 20 biurami z czego 19 pod marką Biuro Nieruchomości PÓŁNOC i 1 pod marką Zarządzanie Nieruchomościami PROSPECTOR. Dziś pojawiają się już firmy, które działają w innym rejonie kraju niż północ oraz firmy, które rozwijają się w podobny sposób. Choć nie ukrywamy , że rozwój organiczny jest bezpieczny i pewny dla spółki i wychodzi nam z każdym rokiem coraz lepiej.Inny rodzaj połączenia to firma z branży pośrednictwa kredytowego, która idealnie uzupełaniałaby nasze usługi. Tu mielismy kilka propozycji  - ujawniają władze firmy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Północ Nieruchomości o cenie akcji i planach