Polnord ma 40 mln zł z emisji obligacji

opublikowano: 22-06-2018, 11:35
aktualizacja: 22-06-2018, 11:37

Polnord wyemitował 3-letnie, niezabezpieczone obligacje o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł. Rentowność obligacji oparta jest o zmienną stawkę 6-miesięcznej stopy WIBOR powiększoną o marżę w wysokości 450 pkt. bazowych.

Obligacje sprzedano w subskrypcji prywatnej. Polnord będzie mógł wprowadzić obligacje do Alternatywnego Systemu Obrotu.

MNIEJSZY CIĘŻAR: Dariusz Krawczyk, prezes Polnordu, informuje, że na koniec marca 2018 r. zadłużenie finansowe grupy wyniosło 398,8 mln zł i było niższe o 4,7 proc. niż przed rokiem.
Zobacz więcej

MNIEJSZY CIĘŻAR: Dariusz Krawczyk, prezes Polnordu, informuje, że na koniec marca 2018 r. zadłużenie finansowe grupy wyniosło 398,8 mln zł i było niższe o 4,7 proc. niż przed rokiem. Fot. Marek Wiśniewski

- Rynek obligacji korporacyjnych został popsuty przez jeden podmiot. Przejawia się to chociażby w saldzie wpłat i wypłat z funduszy specjalizujących się w lokowaniu środków w dłużne instrumenty korporacyjne. Od marca br. przeważają wypłaty, co stanowi odwrócenie trendu obserwowanego w ostatnich latach. Ze wsparciem mBanku przeprowadziliśmy udaną emisję na trudnym rynku, co stanowi dla nas wyraz zaufania inwestorów i potwierdzenia naszej wartości fundamentalnej i potencjału -  mówi Dariusz Krawczyk, prezes Polnordu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu