PolRest sypnie na lokale

GRA
opublikowano: 12-09-2008, 00:00

60 mln zł w nieco ponad dwa lata — tyle na nowe restauracje wyda krakowski restaurator. A w październiku oszacuje tegoroczne wyniki.

60 mln zł w nieco ponad dwa lata — tyle na nowe restauracje wyda krakowski restaurator. A w październiku oszacuje tegoroczne wyniki.

Krakowski operator restauracji Rooster i Invito pochwalił się planami inwestycyjnymi na najbliższe lata. Do końca 2010 r. zamierza wydać 60 mln zł na rozwój sieci lokali i zwiększyć ich liczbę z 21 do 64. Docelowo PolRest chce mieć w portfelu 15 restauracji typu Rooster, 32 Invito i 17 lokali w segmencie premium.

— Sfinansujemy te inwestycje pieniędzmi, które zostały nam z zeszłorocznej oferty publicznej [spółka uzyskała wtedy 25 mln zł — przyp. red.], kredytem oraz zyskami wypracowanymi przez istniejące już restauracje — mówi Krzysztof Płaszewski, wiceprezes PolRestu ds. finansowych.

Na razie spółka ma trzy otwarte niedawno lokale Invito: w Krakowie, Gdyni i Wrocławiu. Od ich rezultatów będą zależeć roczne szacunki finansowe PolRestu.

— Musimy poczekać do przełomu września i października, ponieważ wtedy z wakacji wrócą studenci, którzy są ważną klientelą tych lokali. Dlatego dopiero w październiku będziemy w stanie określić nasze oczekiwania co do przychodów i zysku netto w całym 2008 r. — twierdzi Krzysztof Płaszewski.

W 2007 r. grupa PolRestu miała 4,39 mln zł zysku netto i 38,57 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy