Półrocze Pekaesu na plusie

MAS
opublikowano: 02-09-2010, 00:00

Grupa Pekaes w II kw. 2010 r. wypracowała 1,3 mln zł zysku netto.

Grupa Pekaes w II kw. 2010 r. wypracowała 1,3 mln zł zysku netto.

Przychody firmy wyniosły 140,5 mln zł i są o 25 proc. wyższe niż w tym samym okresie 2009 r.

— Na pozytywne wyniki finansowe największy wpływ miał dynamiczny wzrost dystrybucji drobnicowej. Po wynikach wypracowanych w II kwartale widać zarówno efekty inwestycji w sieć terminali krajowych, jak i współpracy z partnerami zagranicznymi, których sieci wykorzystujemy do dostaw drobnicy międzynarodowej — mówi Jacek Machocki, prezes Pekaes.

Dynamika wzrostu przychodów z dystrybucji ładunków drobnicowych wyniosła w minionym kwartale 32 proc. w stosunku do II kwartału 2009 r. Efekty przeprowadzonych zmian widoczne są również we wzroście o 10 proc. przychodów z transportu całopojazdowego. Wzrost przychodów na poziomie 64 proc. odnotował Pekaes w spedycji lotniczej i morskiej. Jacek Machocki przekonuje, że czas dekoniunktury w spedycji lotniczej i morskiej mija.

Pozytywny wpływ na przychody całej grupy miała też sprzedaż paliw przez spółkę On Road Truck Services — zajmującą się kompleksową obsługą flot, serwisem oraz sprzedażą samochodów ciężarowych i części zamiennych. Wzrost sprzedaży w spółce wyniósł 46 proc.

Na dobry wynik grupy wpływ miały także wyniki finansowe spółki ATB Truck, zajmującej się bieżnikowaniem i sprzedażą opon nowych i regenerowanych. Przychód ATB Truck był o 26 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2009 r.

Realizując strategię rozwoju, ATB Truck buduje instalację do recyklingu opon. Wartość tej inwestycji to ponad 13 mln zł, z czego 30 proc. (około 4 mln zł) to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane