Polsat podejmie decyzje kapitałowe po otrzymaniu koncesji

opublikowano: 09-12-2003, 17:10

PAP: Polsat podejmie strategiczne decyzje kapitałowe po otrzymaniu koncesji. Spodziewa się, że zostanie ona przyznana jeszcze w grudniu - poinformował we wtorek PAP członek rady nadzorczej Polsatu, Józef Birka.

"Obecnie nie rozmawiamy z inwestorami o sprzedaży akcji Polsatu. Dopiero po otrzymaniu koncesji, gdy będą znane jej wszystkie zapisy, powrócimy do rozważań w zakresie dalszego rozwoju gospodarczego Polsatu" - powiedział Birka.

"Możliwości są różne. Tak jak w biznesie, będziemy brali pod uwagę różne warianty, czyli wejście inwestora albo samodzielne wejście na giełdę, jak i wariant mieszany, czyli jednoczesne wejście inwestora i wprowadzenie akcji na giełdę" - zaznaczył.

W lutym 2002 roku Polsat wysłał memorandum informacyjne w sprawie sprzedaży od 33 do 49 proc. akcji spółki. Wśród firm

zainteresowanych kupnem akcji była giełdowa Agora.

Poszukiwania inwestora zostały jednak wstrzymane przez Polsat w ubiegłym roku, ze względu na toczące się prace nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji.

Birka spodziewa się jeszcze w grudniu przyznania Polsatowi koncesji, która zacznie obowiązywać od 2 marca 2004 roku.

Pod koniec listopada Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła uchwałę o przyznaniu koncesji Polsatowi na następne 10 lat. Jednocześnie skierowała tę sprawę do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Ostateczne głosowanie w KRRiT nastąpi dopiero po ustaleniu szczegółów zapisów koncesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polsat podejmie decyzje kapitałowe po otrzymaniu koncesji