Polsat przyspiesza z ofertą komórkową

Marcin Kuśmierz
opublikowano: 09-02-2007, 00:00

Operator cyfrowej telewizji chce walczyć o użytkowników komórek i internautów. Bardzo zależy mu na czasie. Sprzedaż usług wystartuje już w drugim kwartale.

Cyfrowy Polsat śpieszy się z poszerzeniem oferty o usługi telekomunikacyjne. Firma chce zadebiutować z nowymi usługami wśród pierwszych wirtualnych operatorów sieci komórkowych (MVNO) i ogólnopolskich dostawców internetu. Teledebiut planowany jest na drugi kwartał.

 

Elastyczna Nokia

W styczniu firma rozstrzygnęła kontrakt na dostarczenie i integrację informatycznego rdzenia systemu dla MVNO. Za blisko 4 mln zł dostarczy go Nokia, która pokonała Alcatel-Lucent, Motorolę i Siemensa. Projekt wirtualnego operatora w Polsacie ma ekspresowe tempo.

— Nokia dała gwarancję rozpoczęcia wdrożenia z marszu — mówi osoba zbliżona do projektu MVNO.

W lutym Cyfrowy Polsat ogłosi kolejny konkurs — na dostawę platformy usługowej. Chce być pierwszym operatorem wirtualnym z prawdziwego zdarzenia.

— Wszystkie obszary działalności, począwszy od budowy centrali, projektowania ofert, taryf, sprzedaży kart SIM, telefonów i usług, poprzez rozliczenia billingowe, marketing i obsługę klienta, będziemy prowadzić samodzielnie — wyjaśnia Dominik Libicki, szef Cyfrowego Polsatu.

Wybrany przez firmę model MVNO jest kosztochłonny, ale daje większą samodzielność. Polsat nie będzie dzięki temu skazany na korzystanie z całości rozwiązań Polskiej Telefonii Cyfrowej, która udostępni sieć. Operator ma być nie tylko programem lojalnościowym dla abonentów telewizji cyfrowej, ale też platformą do dystrybucji multimediów. Oferta trafi na początku do ponad miliona abonentów cyfrowej telewizji. Analitycy na plany Polsatu patrzą z optymizmem.

— Ten projekt może się udać, bo firma ma już klientów i doświadczenie w dystrybucji — mówi Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK.

 

Kontra dla neostrady

Cyfrowy Polsat pracuje też nad szerokopasmowym internetem przy wykorzystaniu infrastruktury Telekomunikacji Polskiej. Prowadzi rozmowy z Exatelem. Usługa ma być konkurencją dla neostrady.

— Ze względów handlowych nie mogę udzielić żadnych informacji — ucina Paweł Byra, rzecznik Exatela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kuśmierz

Polecane