Polska, 51 stan USA. Wg Mastercarda

opublikowano: 11-02-2013, 08:53

Bierut chciał z nas zrobić 16 republikę radziecką, Wałęsa drugą Japonią, Tusk drugą Irlandię, a Mastercard zrobił z Polski 51 stan USA.

Od dawna mam na tablecie aplikację ATM Finder Mastercarda, program do wyszukiwania bankomatów na całym świecie oraz miejsc gdzie można zapłacić paypassem. I od dawna jej nie używałem. Po początkowym entuzjazmie, kiedy sprawdzałem, gdzie można wypłacić gotówkę jakichś odległych zakątkach świata, jak Wyspa Guam, czy Ruanda, przyszło zniechęcenie i rozczarowanie, kiedy okazało się, że program nie potrafi znaleźć bankomatu w mojej najbliższej okolicy.

Wpisuję w wyszukiwarkę kraj - Polska, adres - ul. Targowa w mieście Warszawa (po angielsku napisałem Warsaw, gdyż taki jest język aplikacji) i dostałem wskazania do lokalizacji w całym mieście, w dużym oddaleniu od interesującej mnie ulicy. Wpisuję ul. Grodzką w mieście Krakowie (ang. Cracow) i ta sama historia: dostaję informacje o bankomatach na Kapelance, w  Podgórzu, odległych od śródmieścia jak aplikacja ATM Finder od ideału. To samo dzieje się w Gdańsku, Poznaniu i innych miastach.
Dałem sobie spokój z aplikacją Mastercarda. Niedawno znowu ją odpaliłem, żeby dokonać epokowego odkrycia, do którego, jak to bywa z większością przełomowych zdarzeń, doszło przypadkiem.

 

 

 

 

Szukałem informacji o sieci punktów akceptujących paypassa w Nowym Jorku i przy okazji chciałem sprawdzić, czy aby wyszukiwarka bankomatów w Polsce nie zaczęła działać poprawnie. Niestety, nie działała. W każdym razie wtedy kiedy wpisywałem poprawne dane do wyszukiwarki. Gdy jednak przez nieuwagę w okienku „kraj” zostawiłem United States (zawsze po powrocie do strony wyszukiwania z automatu wpisują się Stany, co jest słabością aplikacji, ponieważ kiedy interesuje nas inny zakątek świata, to jeśli chcemy zmienić w kryteriach wyszukiwania tylko nazwę ulicy, lub miasto za każdym razem trzeba dodać ponownie nazwę kraju i wstukiwać od nowa pozostałe dane), wpisałem lokalizację w Warszawie, program zadziałał jak marzenie. Słowem, żeby znaleźć najbliższy bankomat, w okienku kraj trzeba zostawić USA i wpisać nazwę ulicy oraz miasto w Polsce.
Ten dziwny schemat działa, z tego co sprawdziłem, tylko w przypadku Polski. Do innych krajów USA nie roszczą sobie żadnych pretensji. Pomijając ten idiotyczny feler, aplikacja jest znakomita. Z Google map w ręce sprawdziłem dokładność ATM Findera w wielu krajach świata, również tych egzotycznych. Działa bez zarzutu. Aplikacja wskazuje adres, pod którym znajduje się maszyna z gotówką, podaje odległość jaka dzieli nas od bankomatu i wskazuje dokładaną lokalizację na mapie.
Program obowiązkowy dla wszystkich podróżników, pozwalający oszczędzić czas na szukanie bankomatu. Z appstore’a można ściągnąć kilka podobnych aplikacji, w tym ze dwie polskie. Większość jest płatna. Wydaje się, że wydawanie pieniędzy na taki program, kiedy można mieć całkiem sprawny darmowy jest chyba niepotrzebną inwestycją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: eugeniusz twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Polska, 51 stan USA. Wg Mastercarda