Polska białą plamą na mapie chińskich inwestycji

MD
20-10-2011, 10:31

Czwartkowy „Nasz Dziennik” napisał, że Huta Stalowa Wola jest blisko sfinalizowania umowy prywatyzacyjnej z chińskim koncernem LiuGong. To może być największa chińska inwestycja w Polsce, podkreśla gazeta.

Chińskie inwestycje w Polsce są jak dotąd jednak bardzo skromne.

Jak niedawno pisał Puls Biznesu, efektem wizyty w Polsce Hangtao Wanga, wiceszefa MOFCOM, chińskiego ministerstwa handlu, odpowiedzialnego za bezpośrednie inwestycje zagraniczne była obietnica, że w 2015 r. chińskie inwestycje w Polsce mają osiągnąć roczny poziom 300 mln EUR.

- Kwota 300 mln euro w 2015 r. nie jest powalająca – mówił wówczas Sebastian Mikosz, doradca w Societe Generale CIB. - 300 mln euro to jedna fabryka. Gdyby udało się ściągnąć drugie 300 mln euro od prywatnych chińskich firm, to już było by coś - dodawał.

O tym, że jesteśmy białą plamą na mapie chińskich inwestycji może świadczyć mapa opublikowana przez The Heritage Foundation. Jej interaktywną wersję można znaleźć tutaj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Polska białą plamą na mapie chińskich inwestycji