Polska dołoży się do kupna NATO-wskich dronów

PAP
05-08-2013, 06:49

Polska przyłączy się do programu kupna przez NATO pięciu dronów, czyi bezzałogowych samolotów służących do wykrywania i śledzenia celów naziemnych, informuje "Polska The Times".

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

"Oficjalnie Polska dołączy do tego programu w grudniu, ale już wpłaciła pierwszą transzę pieniędzy na kupno dronów" – mówi dziennikowi zastrzegający sobie anonimowość rozmówca z kwatery głównej NATO w Brukseli.

Cały program, który ruszy w 2017 r., będzie kosztował 1,3 mld euro. Nie wiadomo, ile wyłoży Polska, ale prawdopodobnie będzie to co najmniej 40 mln euro.

Wydatek ten będzie jednak dla Polski w dużej mierze inwestycją. Bowiem zgodnie z obowiązującymi w Sojuszu zasadami, 70 proc. wyłożonej kwoty będzie reinwestowane w polski przemysł – wyjaśnia "Polska The Times".

Do tej pory do programu dołączyło 14 państw: Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, USA i Włochy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Polska dołoży się do kupna NATO-wskich dronów