…polska gospodarka może zaoszczędzić

MATERIAŁ PARTNERA CYKLU
opublikowano: 04-06-2012, 13:51

Czy wiesz, że…

Tak ocenia to Krajowa Agencja Poszanowania Energii. Możliwości są ogromne, choć — zgodnie z danymi GUS — w ostatnich 20 latach w Polsce dokonał się jeden z największych w Europie postęp w efektywnym wykorzystaniu energii. Racjonalizacja zużycia energii przynosi szybkie i wymierne efekty w zakresie ograniczenia kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Liczne firmy mają już za sobą wprowadzenie najprostszych, beznakładowych lub niskonakładowych rozwiązań.

Pozostało jednak jeszcze wiele możliwości. Element zachęty do podejmowania działań energooszczędnych stworzyła Ustawa o efektywności energetycznej. Wprowadza ona mechanizm „białych certyfikatów”, umożliwiając dodatkowe korzyści finansowe, poprawiające opłacalność wykonywanych przedsięwzięć. Dla przeprowadzenia takich działań często trzeba jednak skorzystać z zewnętrznych źródeł finansowania. Warto więc zwrócić uwagę na produkty proponowane przez Bank Ochrony Środowiska. Efektywnemu korzystaniu z energii elektrycznej dedykowany jest Kredyt EnergoOszczędny BOŚ Banku.

Można nim sfinansować w szczególności: wymianę i modernizację przemysłowych silników elektrycznych, modernizację technologii na mniej energochłonną, wykorzystanie energooszczędnych wyrobów i urządzeń w nowych instalacjach, wymianę i modernizację oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego obiektów przemysłowych i usługowych. Jeśli oszczędności pozwolą na spłatę zadłużenia w okresie nieprzekraczającym 10 lat, Bank może odstąpić od wymogu złożenia przez Kredytobiorcę prognoz finansowych na okres kredytowania.

Ocena zdolności kredytowej dokonywana jest wtedy na podstawie bieżących danych finansowych oraz planowanych oszczędności w kosztach energii elektrycznej. Energia, ze względu na jej rosnącą cenę, może stać się towarem coraz trudniej dostępnym. Inwestycje w efektywność energetyczną sprawią, że będziemy na to przygotowani.

Wejdź na www.bosbankdlafirm.pl i przekonaj się, jak Twoja firma może zyskać na ekologii!

Materiał partnera cyklu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA CYKLU

Polecane