Ostatnie lata inwestycji w infrastrukturę opłaciły się Polsce na rynku międzynarodowych spotkań. Dobra jakość w stosunku do ceny, zarówno w przypadku Polski jak i Turcji, zagwarantowała awans do pierwszej dziesiątki miejsc spotkań w Europie. Tymczasem borykająca się z problemami gospodarczymi Portugalia z niej wypadła.
Sally Greenhill z The Right Solution, która prezentowała raport dla targów EIBTM, największej w Europie imprezy branży eventowo-biznesowej, powiedziała, że ranking został sporządzony na podstawie odpowiedzi 1037 kupców.
Pod kątem wydatków w czołówce znalazły się Monako, Malta i Niemcy. Średni koszt konferencji w Monako to aż 207 823 USD, dla porównania w Estonii to już tylko 45 000 USD. Konferencje szacowano na 262 osoby.