Polska innowacja w branży FinTech

Materiał partnera
aktualizacja: 08-06-2017, 13:56

FinTech coraz bardziej oddziałuje na światowy sektor usług finansowych. Znaczenie nowych technologii ciągle rośnie w siłę, a polski rynek FinTech wyceniany jest już na prawie 860 mln Euro, co oznacza, że Polska jest zdecydowanym liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firmy znad Wisły stają się ważnym graczem na arenie międzynarodowej oferując innowacyjne rozwiązania i odpowiadając na potrzeby coraz bardziej wymagających klientów.

Jedną z polskich firm, która zyskuje coraz większe zainteresowanie i uznanie specjalistów zajmujących się innowacyjnymi technologiami z sektora inwestycji jest Platforma Syngrapha.

www.syngrapha.pl – ten adres na stałe zagościł już na liście miejsc odwiedzanych w sieci u osób, które oszczędzają i inwestują własne środki, oraz przedsiębiorców, którzy mają zamiar z tych środków skorzystać. Nowy, przejrzysty i czytelny instrument finansowy ułatwił sposób inwestowania bezpośrednio w przedsiębiorstwa, które nie muszą już przechodzić skomplikowanych i długotrwałych procedur emisji obligacji, czy też ustawiać się w kolejkę chętnych, aby poddać się weryfikacji przechodząc przez długą listę procedur bankowych.

Innowacyjny pomysł – nowoczesny weksel

Syngrapha.pl łączy ze sobą tradycję i bezpieczeństwo z nowoczesnością i efektywną formą inwestowania. Platforma oparta jest na wekslu – w pojęciu papieru wartościowego, którego regulacje mają ponad 80 lat i są niezmienne. Co więcej dziś wekslem możemy zabezpieczyć wszystko: pożyczki bankowe, dotacje unijne, czy nawet umowy cywilno-prawne. Jest to najskuteczniejsza i najłatwiejsza forma zabezpieczenia zobowiązania.

Ponadto polska innowacja w branży FinTech jako firma znad Wisły gwarantuje prawidłowość przeprowadzenia transakcji i wystawienia stosownych certyfikatów wekslowych tak, aby każda ze stron była zawsze zabezpieczona.

Warto również wspomnieć o tym, że platforma nie posiada nawet na moment dostępu do środków, które inwestor wpłaca bezpośrednio na konto emitenta. Zakupu weksla można dokonać z każdego miejsca na ziemi, płacąc również bardzo popularną dzisiaj kryptowalutą Bitcoin, tym samym dając możliwość emitentom skierowania swojej oferty inwestycyjnej do inwestorów z całego świata.

„Dziś inwestorami platformy Syngrapha, wbrew naszym oczekiwaniom są przede wszystkim osoby z rynków zagranicznych, tj. Chiny, Niemcy, Anglia, Hiszpania. Polscy inwestorzy przekonują się do naszych rozwiązań, lecz często zamiast szukać prostych, przejrzystych metod inwestowania, brną w branże, których nie znają, nieświadomi ryzyka, które takowe inwestycje za sobą niosą. Naszą misją jest popularyzacja prostych i przejrzystych inwestycji, opartych na wszystkim znanym popularnym wekslu, do którego większość społeczeństwa posiada dystans, ze względu na skuteczność w jego egzekucji. To akurat w moim przekonaniu dla inwestorów jest argumentem przemawiającym na korzyść, a jeśli przedsiębiorca, który chce pozyskać środki, boi się odpowiedzialności za podpisany weksel to tylko powoduje, iż na platformie znajdują się przedsiębiorcy świadomi odpowiedzialności za pieniądze swoich inwestorów – powiedziała Pani Agnieszka Idkowiak – Prezes Zarządu spółki Syngrapha.

Nowe możliwości inwestowania w stabilne przedsiębiorstwa

Każda z firm prezentowana na platformie Syngrapha została dokładnie zweryfikowana i zbadana przez jedną z największych na świecie wywiadowni gospodarczych Creditreform, która opracowuje ogólnodostępny raport, oceniając zdolność płatniczą przedsiębiorcy, wiarygodność firmy i cel inwestycyjny. Na stronie wraz z pełnym raportem oraz zestawieniem emisji znajduje się również prezentacja firmy w postaci obszernych opisów i atrakcyjnych materiałów video. Forma przestawienia oferty umożliwia każdemu potencjalnemu inwestorowi świadomie podjąć decyzję, w którą z firm chce zainwestować.

„Platforma Syngrapha otwiera wiele nowych możliwości, i daje nowe spojrzenie na sposób zarządzania własnym portfelem inwestycyjnym. Oferuje możliwość dywersyfikacji inwestycji między wielu przedsiębiorców, a przedsiębiorcom ułatwia możliwość pozyskania środków na własne inwestycje, czego my jesteśmy najlepszym przykładem. Decydując się na współpracę nie byliśmy przekonani do takiej formy pozyskania finansowania, lecz dzięki platformie Syngrapha i pozyskanemu finansowaniu, udało nam się znacznie przyśpieszyć realizację celów, a inwestorzy umożliwili nam wejście w nowy sektor naszej działalności. Dziś doceniamy siłę technologii, którą do pracy zatrudniła platforma Syngrapha.” – Powiedział Pan Krzysztof Koniecko, Prezes Zarządu spółki Dystrybucja Polska.

Szansa na rozwój dużych projektów i młodych start-upów

Firma współpracuje z Funduszami Inwestycyjnymi, którym przedkłada oferty inwestycyjne w imieniu swoich klientów i z sukcesami poszukuje strategicznych inwestorów dla dużych projektów, które wymagają większego zaangażowania środków, często na zasadach wykupu pakietów udziałów w spółkach celowych.

Nowym projektem platformy jest również prezentowanie i skuteczne pozyskiwanie finansowania dla start-upów, których to oferty rozsyłane są po całym świecie. Dziś sektor inwestycyjny chętnie finansuje projekty młodych, pomysłowych przedsiębiorców, którzy posiadają wiedzę, pomysły, ale brakuje im środków na rozwój własnych przedsiębiorstw. Ten sektor cieszy się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest projekt MyPlacimy.pl. „Dzięki współpracy z platformą Syngrapha projekt ujrzał światło dzienne i rozwija się w coraz szybszym tempie.” – Powiedział Grzegorz Wierzbicki – właściciel MyPlacimy.pl oraz ekspert prawa wekslowego.

Wszystko wskazuje na to, iż mamy w Polsce nowego, dużego gracza na rynku FinTech w sektorze inwestycyjnym. Coraz większa ilość ofert komercyjnych oraz osób zainteresowanych inwestycjami w przedsiębiorstwa pokazuje, iż rozpoczęła się swoista rewolucja w odniesieniu do inwestowania i pozyskiwania kapitału na rozwój przedsiębiorstw.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polska innowacja w branży FinTech