Polska Izba Mleka ma osobowość prawną

PAP
17-06-2008, 17:50

Sąd Rejonowy w Białymstoku zarejestrował Polską Izbę Mleka (PIM) - pierwszą w kraju organizację branży mleczarskiej o  charakterze izby gospodarczej.

Skupia ona ponad stu członków - założycieli, m.in. spółdzielnie i zakłady mleczarskie oraz firmy współpracujące z branżą - poinformowała PAP we wtorek dyrektor biura izby Agnieszka Maliszewska. Biuro mieści się Białymstoku.

Poprzez rejestrację Izba, która została założona 23 kwietnia br. w czasie walnego zgromadzenia w Warszawie, uzyskała pełną osobowość prawną.

Jak podkreśliła Maliszewska, jednym z głównych celów działania Izby jest "ścisła współpraca jej członków i partnerów na rzecz rozwoju, kreowania pozytywnego wizerunku i promocji polskiego mleczarstwa w Polsce i poza jej granicami".

We władzach organizacji są m.in. szefowie największych w kraju spółdzielni mleczarskich. Prezesem został Edmund Borawski, szefujący SM Mlekpol.

Maliszewska uważa, że Izba daje możliwość współpracy zarówno przetwórców mleka, jak i firm pracujących na rzecz tej branży, np. producentów opakowań czy dostawców urządzeń i technologii.

"Jest to pierwsza mleczarska izba gospodarcza, co daje nam silniejsze umocowanie w prawie, niż dotychczas istniejącym organizacjom. (...) Izba skupiać się będzie na pracy legislacyjnej i lobbingu w Komisji Europejskiej na rzecz polskiego mleczarstwa" - dodała.

Według informacji z jej strony internetowej, organizacja przygotowuje duży projekt promocyjny we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą. Ma on promować polskie produkty mleczarskie na rynkach krajów UE. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Polska Izba Mleka ma osobowość prawną