Polska przeszkodą na drodze do nowej umowy Rosja-UE

opublikowano: 22-01-2007, 12:36

Relacjonując niedzielne rozmowy Merkel i Putina, który zapowiedział, że "Rosja wykorzysta wszystkie możliwości, aby pokonać przeszkody na drodze do nowego porozumienia (z UE)", rządowa "Rossijskaja Gazieta" pisze, że jedną z przeszkód jest Polska.

Relacjonując niedzielne rozmowy Merkel i Putina, który zapowiedział, że "Rosja wykorzysta wszystkie możliwości, aby pokonać przeszkody na drodze do nowego porozumienia (z UE)", rządowa "Rossijskaja Gazieta" pisze, że jedną z przeszkód jest Polska.

Gazeta podkreśla w poniedziałek, iż przywódcy Rosji i Niemiec "byli zgodni, że niemieckie przewodnictwo w Unii Europejskiej otwiera szerokie perspektywy dla współpracy Rosji i Niemiec".

Odnotowując zapowiedź Putina o wykorzystaniu wszelkich możliwości usunięcia przeszkód na drodze do nowego porozumienia z Unią, dziennik pisze:

"Jedną z przeszkód jest nadal Polska, z którą nie udało się dojść do porozumienia w sprawie dostaw mięsa do Rosji, a w konsekwencji - uzyskać mandatu do rozpoczęcia negocjacji (w sprawie nowej umowy o partnerstwie i współpracy Rosja-UE)".

Dziennik zaznacza, że Merkel "nie przerzuciła całego ciężaru odpowiedzialności na Polskę, zauważając, iż problem mięsa nie jest problemem wyłącznie Moskwy i Warszawy".

"Są to problemy stosunków handlowych między Rosją a całą Unią Europejską. Dlatego takie nadzieje wiąże się z przyszłym porozumieniem o partnerstwie" - pisze "Rossijskaja Gazieta".

Dziennik ocenia jednak, że "najtrudniejsza i najdłuższa była dyskusja wokół współpracy energetycznej, co było efektem niedawnego konfliktu tranzytowego (Rosji) z Białorusią". 

DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane