Polska rodzina jedzie zafirą

opublikowano: 06-09-2017, 22:00

Pierwszą dziesiątkę w wyszukiwaniach dla kategorii vany i minivany otwiera Opel Zafira.

Polski rynek jest w stanie wchłonąć rocznie około 400 tys. nowych aut i ponad dwa razy tyle samochodów używanych. Samochód z nadwoziem typu van lub minivan to propozycja dla tych, którzy chcą się czuć komfortowo podczas rodzinnego lub towarzyskiego wypadu.

Sprawdziliśmy, które takiego typu auta cieszą się największą popularnością wśród użytkowników serwisu Otomoto, ile średnio trzeba zapłacić za używane i z jakiego roku modele wystawia się na sprzedaż najczęściej. Wyniki prezentujemy na podstawie danych z serwisu za styczeń-lipiec 2017 r.

Pierwszą dziesiątkę w wyszukiwaniach użytkowników serwisu dla kategorii vany i minivany otwiera Opel Zafira. Procentowy udział tego modelu wyniósł 8,5 proc.

Drugie miejsce zajmuje VW Touran (5,6 proc. wyszukiwań), a na trzecim miejscu znalazły się ex aequo Renault Scenic i VW Sharan (po 4,6 proc,). Czwarte i piąte pozycje należą do reprezentantów Forda: S-Max (3,7 proc.) i Galaxy (3,1 proc.). Sprawdziliśmy też średnie ceny vanów i minivanów najpopularniejszych w serwisie Otomoto. Najwięcej trzeba zapłacić za model Forda S-Max z rocznika 2011 — 46 653 zł.

Ale można też „upolować” coś tańszego. Dziesięcioletni van lub minivan może stanąć w garażu już za kwotę w granicach od 11 do 25 tys. zł. Najtańszy to Renault Scenic z roczników 2000, 2003 i 2004. Można go mieć już za nieco ponad 5 tys. zł, a nie więcej niż 9,3 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu