Polska w czołówce rankingu znajomości angielskiego

DI
opublikowano: 14-11-2013, 00:00

EF Education First, międzynarodowa grupa zajmująca się kształceniem językowym, opublikowała kolejny raport dotyczący znajomości języka angielskiego.

Polska awansowała w nim na 8. pozycję, w poprzedniej edycji zamykaliśmy pierwszą dziesiątkę. Według EF English Proficiency Index, pod względem znajomości języka angielskiego nadal nie mają sobie równych mieszkańcy państw skandynawskich. Najlepsza okazała się Szwecja, która wyprzedziła Norwegię. Trzecie miejsce zajęła Holandia.

„Tegoroczny ranking państw powstał na podstawie wyników testu językowego, do którego przystąpiło w 2012 r. 750 tys. dorosłych osób z 60 państw. Analiza postępów w znajomości języka angielskiego w ciągu 6 lat (od 2007 do 2012) obejmuje dane uzyskane z testów wypełnionych przez prawie 5 mln osób” — czytamy w komunikacie.

Na mapie pokazującej postępy Polska jest zaznaczona kolorem zielonym, a to oznacza, że stale poprawiamy znajomość najpopularniejszego języka używanego w kontaktach międzynarodowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu