Polski fintech doceniony na świecie

opublikowano: 28-11-2017, 22:00

Creamfinance, jedyna polska spółka z branży pożyczkowej, znalazła się w gronie 100 najlepszych fintechów świata. Zaufał jej również inwestor z Afryki.

„Fintech 100” to kolejna odsłona globalnego rankingu firm ze świata finansów, publikowanego wspólnie przez firmę doradczą KPMG oraz firmę inwestycyjną H2 Ventures. Na liście znalazło się na niej 50 czołowych fintechów (decydowała wielkość i szybkość pozyskania kapitału) oraz 50 najbardziej obiecujących, które postawiły na model biznesowy oparty na nowych technologiach. To właśnie w tym gronie znalazła się grupa kapitałowa Creamfinance, do której należą działające w Polsce platformy pożyczkowe lendon.pl, efino. pl, extra portfel.pl. Spółka Creamfinance działa na wielu rynkach, nie tylko polskim.

Jest to precedensowa sytuacja na świecie, że bank staje się inwestorem strategicznym internetowego pożyczkodawcy.

Adam Dąbrowski, dyrektor zarządzający w Creamfinance — Jesteśmy obecni również na rynku czeskim, duńskim, hiszpańskim, gruzińskim czy austriackim. Działamy również w Meksyku. W przyszłym roku planujemy wejść na rynki Ameryki Południowej — mówi Adam Dąbrowski, dyrektor zarządzający w Creamfinance. Zdaniem autorów rankingu, polski fintech jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek w Europie. Od marca tego roku inwestorem strategicznym grupy Creamfinance jest Capital Bank z południowej Afryki, który posiada 40 proc. udziałów w firmie.

— Jest to precedensowa sytuacja na świecie, że bank staje się inwestorem strategicznym internetowego pożyczkodawcy — mówi dyrektor. Tegoroczny ranking KPMG zdominowały fintechy działające w branży pożyczkowej (32 firmy) oraz w branży usługi płatności elektronicznych (21 firm). Doceniono też m.in. spółki budujące rozwiązania dla rynku kapitałowego i ubezpieczeniowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy