Polski fundusz uwierzył w EXIsport

opublikowano: 27-08-2017, 22:00

Zastrzyk gotówki z Credit Value Investments, polskiej firmy PE, umożliwi największej słowackiej sieci sklepów sportowych dalszą ekspansję.

Credit Value Investments (CVI) działa na naszym rynku private equity od pięciu lat. Spółka — jak sama podaje — zarządza aktywami wartości ponad 5 mld zł i zawarła dotychczas ponad 500 transakcji. Jedną z ostatnich umów podpisała 7 sierpnia i sfinalizowała dwa dni później, a dotyczyła ona dokapitalizowania słowackiej sieci sklepów ze sprzętem sportowym EXIsport. Dokładnej wartości transakcji nie ujawniono — wiadomo tylko, że było to kilka milionów euro.

— Wierzymy, że EXIsport ma dobre perspektywy, aby wzmocnić swoją pozycję najwyższej sieci sportowej na Słowacji — mówi Radoslav Tausinger, dyrektor zarządzający CVI, odpowiedzialny za inwestycje u naszych południowych sąsiadów. W ostatnich latach EXIsport toczyła ostrą walkę z konkurencją. Skutkiem był spadek przychodów spółki (w zeszłym roku wyniosły one 24,6 mln EUR) i pojawienie się straty (ok. 0,5 mln EUR). Zastrzyk gotówki był więc bardzo wskazany. — Zyskaliśmy w CVI wielkiego partnera w dalszym rozwoju naszej działalności — cieszy się cytowany w komunikacie EXIsport Peter Vaľo, prezes firmy i jej współwłaściciel. Menedżer liczy, że dofinansowanie pozwoli poszerzyć asortyment i powiększyć sieć, która liczy teraz 32 placówki.W efekcie sprzedaż ma wzrosnąć o ponad 20 proc., a spółka ponownie ma przynosić zyski.

— Jeszcze w tym roku chcemy uruchomić trzy nowe placówki w Martinie, Preszowie oraz w Koszycach. Zagranicznej ekspansji nie mamy w planach — mówi „PB” Jana Oleničová, która w EXIsport zajmuje się marketingiem. CVI nie lubi ujawniać szczegółów swoich transakcji. Unika nie tylko podawania kwot, ale także nazw podmiotów. Twierdzi, że jako fundusz zamknięty nie może chwalić się zawartością portfela. Wiadomo jednak, że kilka miesięcy temu wsparł kwotą między 20 a 60 mln zł polskiego producenta mrożonego pieczywa, firmę Nowel, a wcześniej angażował się m.in. w MZCH Organika, które wytwarzają piankę poliuretanową oraz Grupę Nowy Szpital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu