Polski przedsiębiorca z europejskim wsparciem

Marcin Zawiśliński
opublikowano: 27-12-2006, 00:00

Czego (dobrego) mogą spodziewać się polscy przedsiębiorcy w nowym roku od UE?

Sprawą, która jest oczkiem w głowie Unii, a na której zależy też przedsiębiorcom, jest wspieranie działań innowacyjnych. Innym priorytetem Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego (PE) jest polityka energetyczna. W 2007 r. przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pieniądze na projekty dotyczące odnawialnych źródeł energii. Należy też oczekiwać rozporządzeń szczegółowych do dyrektywy usługowej. Proces ustawodawczy w tym zakresie będzie jednak rozłożony na dwa lata.

W 2007 r. zaplanowano też prace nad dyrektywą PE i rady w sprawie przenoszenia za granicę siedziby spółki z o.o. oraz modernizacji unijnych przepisów o VAT. Komisja zamierza również uregulować kwestię imigrantów zarobkowych. W nadchodzących miesiącach ma być też omawiany m.in. wniosek w sprawie kar dla pracodawców nielegalnie zatrudniających obywateli krajów pozaunijnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Zawiśliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu