Polski robot w szkołach w USA

opublikowano: 16-05-2019, 22:00

Photon, producent robota do nauki programowania, podpisał umowę z partnerem Google’a i Microsoftu.

Start-up z Białegostoku podpisał umowę z firmą Eduscape, zajmującą się wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w amerykańskiej edukacji. Spółka z Montvale (stan New Jersey) nabyła prawa do sprzedaży polskiego robota na terenie USA, Kanady oraz Chin.

— Nie jesteśmy nastawieni na ryzykowne przedsięwzięcia ani nie przejmujemy się kwartalną sprzedażą, aby zadowolić inwestorów. Naszym celem jest sprawienie, żeby umiejętność pisania kodu była dostępna i łatwa do nauczeniaprzez każdego nauczyciela w klasie — mówi Alex Urrea, członek zarządu Eduscape’a.

Eduscape jest partnerem Google for Education i Microsoftu. Pilotaż trwał kilka miesięcy. W tym czasie opracowano Akademię Photona, czyli kompleksowy program rozwoju zawodowego nauczycieli informatyki, wspierający integrację polskiego robota z programem nauczania na wszystkich poziomach edukacji w USA. Program oferuje internetowe kursy przygotowawcze oraz praktyczne.

— Photon sprawdził się w Europie, Australii i Azji Południowo-Wschodniej. Udowodnił, że szkoły mogą wdrażać STEM [science, technology, engineerin, mathematics, czyli naukę, technologię, inżynierię i matematykę — red.] znacznie szybciej, a uczniowie osiągać lepsze wyniki. Jesteśmy dumni, że wraz z Eduscape’em wprowadzamy Photona do Ameryki Północnej i Chin, aby umożliwić dzieciom w tych krajach odkrywanie świata nowoczesnych technologii — mówi Michał Grześ, współzałożyciel i członek zarządu Photonu.

Polska spółka działa od 2016 r. Sprzedała już 12 tys. robotów, zdecydowaną większość w Polsce.

— Na ekspansję zagraniczną postawiliśmy w zasadzie dopiero w IV kw. 2018 r. Przychody mamy na poziomie kilku milionów złotych netto i jesteśmy rentowni. Break even jest już osiągnięty — mówi Marcin Joka, współzałożyciel Photonu.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy