Polski rynek leków w światowej czołówce

Marta Markiewicz
opublikowano: 30-03-2010, 13:33

Polska znalazła się w grupie 17 najbardziej perspektywicznych i najdynamiczniejszych rynków farmaceutycznych świata – wynika z najnowszej analizy IMS.

W zestawieniu IMS najlepsze 17 państw zwiększy w latach 2009-2013 wartość rynku osiągając sprzedaż na poziomie 90 mld dolarów. Dzięki temu pod koniec tego okresu wniosą 48 proc. do światowej dynamiki rynku farmaceutycznego. Numerem jeden w najbliższych latach będą Chiny, które w przyszłym roku sięgną po trzecią pozycję pod względem wartości rynku leków (w 2008 roku rynek chiński plasował się na 8 miejscu w światowym rankingu). IMS szacuje, że do końca 2013 roku rynek ten będzie przynosić ponad 40 mld dolarów rocznie.

Kolejne miejsca w rankingu zajmują pozostałe kraje z grupy BRIC: Brazylia, Rosja oraz Indie, które do 2013 roku będą przynosić rocznie 5-15 mld dolarów ze sprzedaży farmaceutyków.

Więcej na stronach portalu Puls Medycyny
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Markiewicz

Polecane