Polski start-up stawia na AI

opublikowano: 09-11-2021, 14:16
aktualizacja: 09-11-2021, 20:00

DigitalFirst.AI rusza z platformą, która stworzy dla przedsiębiorców strategie marketingowe przy użyciu sztucznej inteligencji. Pozyskał 1 mln zł od PARP-u, a teraz chce zwrócić się do inwestorów z zagranicy.

Przeczytaj tekst i dowiedz się:

  • kiedy rusza płatna wersja platformy Digital.First.AI
  • ile pieniędzy chce zebrać spółka w kolejnej rundzie finansowej
  • i na co zamierza je przeznaczyć

Platforma ma pomóc przedsiębiorcom rozwijać biznes dzięki zastosowaniu taktyk marketingowych opracowanych przez sztuczną inteligencję. Pierwsza, testowa wersja produktu jest już bezpłatnie dostępna i korzysta z niej niemal1000 podmiotów z Polski i zagranicy. Płatna wersja platformy ruszy w połowie listopada, a średnia cena miesięcznego abonamentu wyniesie 100 EUR.

– Pracując wiele lat w agencji marketingowej, dostrzegłem, że zazwyczaj bazujemy na podobnych taktykach marketingowych, a zmieniają się głównie budżety, segmenty czy propozycja wartości marki. W DigitalFirst.AI chcemy wyposażyć przedsiębiorców w najlepsze taktyki, by mogli samodzielnie realizować skuteczne kampanie i rozwijać swoje biznesy – tłumaczy Rafał Tromczyński, prezes DigitalFirst.AI.

Start-up otrzymał 1 mln zł dofinansowania od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i drugi milion od inwestorów. Do końca przyszłego roku chce pozyskać 5 tys. płacących klientów.

– Docelowo, dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, platforma będzie sama rekomendować odpowiednie taktyki dopasowane do konkretnego biznesu, jego wielkości, branży i segmentów. System zastąpi konsultantów i strategów, podpowiadając, jak pozyskać nowych partnerów, jak się skalować i wejść na zagraniczne rynki czy wypromować nowy produkt. Pierwszą funkcję w tym zakresie planujemy wdrożyć już w przyszłym miesiącu – zapowiada Rafał Tromczyński.

Marketing dla każdego
Marketing dla każdego
Rafał Tromczyk (drugi od prawej) wraz z zespołem chce przekształcać ekskluzywne usługi marketingowe w dostępną i zrozumiałą technologię. Strategie marketingowe będzie tworzyć sztuczna inteligencja zasilana danymi o celach marketingowych firmy.

Teraz spółka chce przekonać do siebie zagraniczne fundusze. Jest w trakcie rozmów m.in. z 500 Startups i APX, od których chce pozyskać 1 mln EUR. Połowa pieniędzy zostanie przeznaczona na skalowanie produktu, a 30 proc. na rozwój platformy, która obecnie wyposażona jest w 50 taktyk marketingowych.

Poznaj program konferencji online “Zarządzanie działem IT”, 26 stycznia 2022 >>

– Myślimy globalnie, w przyszłości chcemy wyjść przede wszystkim na rynki zachodnie. W zeszłym tygodniu dostaliśmy się do amerykańskiego akceleratora NewChip i nawiązujemy właśnie partnerstwo z Infinitum Education – inkubatorem oxfordzkim przygotowującym biznesy do cyfrowej transformacji – mówi Rafał Tromczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane