Czytasz dzięki

Polski startup dostał 10 mln USD nowego kapitału

opublikowano: 14-05-2015, 07:51

DocPlanner, prowadzący w polsce serwis ZnanyLekarz.pl, zebrał 10 mln USD w drugiej rundzie finansowania, donosi Techcrunch.

DocPlanner prowadzi internetową platformę, za pośrednictwem której można umawiać się na wizyty lekarskie. Działa obecnie już na 25 rynkach krajowych w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Południowej. W 2012 roku, w pierwszej rundzie finansowania, kiedy spółka działała tylko na pięciu europejskich rynkach, zebrała 1 mln USD od inwestorów. Teraz kwota jest dziesięciokrotnie większa.

Techcrunch pisze, że wśród inwestorów DocPlanner pojawiły się tzw. anioły biznesu, m.in.  Fabrice Grinda, który inwestował w Airbnb i Uber, a także  Łukasz Gadowski, inwestor w Delivery Hero.   

DocPlanner zapowiada, że wykorzysta pozyskane pieniądze na osiągnięcie większego ruchu na serwisie na nowych rynkach, a także na zwiększenie sprzedaży i marketingu na rynkach, gdzie już działa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, techcrunch.com

Polecane