Polski think tank bryluje na świecie

CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych zajęło pierwsze miejsce wśród think tanków Europy Środkowej i Wschodniej i ma wysoką lokatę w globalnym zestawieniu prestiżowego amerykańskiego rankingu.

Ranking  Global Go To Think Tank Index Report Uniwersytetu Pensylwania został opracowany na podstawie opinii 4750 międzynarodowych badaczy, darczyńców, decydentów i dziennikarzy, którzy oceniali 6846 think tanków z całego świata. Zestawienie prowadzone jest od ponad dekady, a w tegorocznej edycji składa się z 50 różnych kategorii.

CASE oprócz pierwszej lokaty w naszych regionie, może się też pochwalić trzecim miejscem wśród najlepszych światowych think tanków zajmujących się polityką społeczną. Dał się wyprzedzić tylko dwóm instytucjom z USA - Urban Institute oraz Brookings Institution.

CASE osiągnęło również wysokie wyniki w kategoriach: najlepszy think tank zajmujący się krajową polityką gospodarczą (10. miejsce) i najlepszy międzynarodowy think tank ekonomiczny (28. miejsce).

Polski podmiot prowadzi działalność badawczą już ponad ćwierć wieku. Jego misja to dostarczanie obiektywnych analiz z dziedziny ekonomii i nauk społecznych. CASE angażuje się także międznarodowe przedsięwzięcia – od 1991 r. zrealizowało około 700 projektów w 50 krajach.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartek Godusławski

Polecane