Polskie firmy nie radzą sobie z big data

opublikowano: 06-02-2018, 22:00

Automatyka i robotyka przestały być już nowością dla polskich przedsiębiorców. Ale większość z nich uważa, że krajowy przemysł nadal znajduje się na etapie trzeciej rewolucji przemysłowej, a pułap 4.0 jest wciąż zbyt wysoko zawieszony.

Jak krajowy przemysł ocenia poziom własnego rozwoju technologicznego? Przedstawiciele firm ankietowanych przez Astor, dostawcę systemów IT dla przemysłu, twierdzą, że jesteśmy dopiero „w połowie drogi” do standardów przemysłu 4.0. Niemniej jednak dane wskazują na duży spadek liczby firm, które nie są w ogóle zautomatyzowane. Jedna trzecia ankietowanych zadeklarowała, że w ich przedsiębiorstwach rozpoczęto już wdrażanie rozwiązań przemysłu 4.0, bo stanowią one ich zdaniem element budowania przewagi na rynku. Sporym wyzwaniem jest dla przedsiębiorców standaryzacja, a także organizacja pracy i procesów wewnętrznych. Mają oni problemy także z gromadzeniem danych, ich przetwarzaniem i analizowaniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu