Czytasz dzięki

Polskie „M” płyną za morze

opublikowano: 11-02-2019, 22:00

Firma Unibep wyprodukuje mieszkania i zmontuje blok w Saffransgatan w Szwecji.

Unibep z Bielska Podlaskiego wygrał szwedzki przetarg publiczny i podpisał umowę na realizację projektu mieszkaniowego Saffransgatan o wartości około 17,2 mln zł netto. Według umowy, Unihouse Oddział Unibep zaprojektuje i wykona „pod klucz” budynek o wysokości pięciu kondygnacji nadziemnych, w których znajdą się 34 mieszkania. Inwestycja zostanie zrealizowana w technologii Unihouse, z wykorzystaniem prefabrykowanych modułów w szkielecie drewnianym. Zakończenie budowy zostało przewidziane na pierwszy kwartał 2020 r. Inwestorem jest szwedzki deweloper publiczny — spółka Göteborgs Egnahems z siedzibą w Göteborgu.

Budynek Saffransgatan jest kolejnym — po Kantorn 2 w Tumbie (gmina Botkyrka) — projektem realizowanym w Szwecji na bazie własnej produkcji modułowej Unihouse. W przypadku tego projektu polska firma wykona całość robót wraz z zaprojektowaniem budynku, posadowieniem i pracami ziemnymi. Unibep jest drugą zagraniczną firmą z Europy Środkowej i Wschodniej, która w ostatnim czasie wygrała ważny projekt mieszkaniowy w Göteborgu w formule generalnego wykonawcy.

— Mamy już pierwsze doświadczenia z rynku szwedzkiego, ale każdy nowy projekt to duże wyzwanie i szansa na pokazanie możliwości Grupy Unibep. Unihouse startuje w Szwecji również w innych przetargach i intensywnie zabiega o nawiązanie współpracy z kolejnymi poważnymi klientami z sektora prywatnego i publicznego — mówi Michał Urbankowski, dyrektor rynku szwedzkiego Unihouse Oddziału Unibep.

W 2018 r. Unibep rozbudował fabrykę domów modułowych w Bielsku Podlaskim, co pozwoliło podwoić produkcję z 1000 do 2000 modułów rocznie. Celem tej inicjatywy był między innymi rozwój działalności na rynku skandynawskim. Obecnie głównym rynkiem Unihouse Oddział Unibep jest Norwegia. Dlatego szerokie otwarcie nowych rynków — szwedzkiego i polskiego — jest strategicznym celem firmy z Bielska Podlaskiego.

Odkąd wynagrodzenia na budowach zaczęły odgrywać znaczącą rolę w kosztach projektów, a brak rąk do pracy grozi niedotrzymaniem terminów, technologia modułowa jest promowana w Polsce jako szybka w montażu i nie wymagająca zatrudnienia dużej liczby pracowników na budowie.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane