Polskie Pendolino we Wrocławiu

KAP
12-08-2013, 13:29

Ponad 2000 osób przyszło witać nowy pociąg PKP Intercity na wrocławski dworzec

- To będzie pociąg dla każdego i dla biznesmena i dla studentów i dla podróżujących rodzin - zapewnia Andrzej Massel, wiceminister transportu.

Wraz z szefem resortu - Sławomirem Nowakiem oraz menedżerami PKP witał pierwszy pociąg Pendolino, który z Włoch przyjechał na testy. We Wrocławiu witało go ponad 2 tysiące przyszłych pasażerów. Później pociąg pojedzie na testy do Żmigrodu oraz na targi kolejowe do Gdańska, a następnie wróci do Włoch.

20 zamówionych składów pojawi się na naszych torach w grudniu 2014 r.

- Do Trójmiasta uruchomimy 10 par pociągów, 15 do Krakowa i 5 do Katowic - informuje Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.

Nowoczesny tabor będzie też wozić pasażerów do Wrocławia i Rzeszowa.
Koszt zakupu nowoczesnych wagonów to około 400 mln EUR. Zakup będzie sfinansowany z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz unijnej pomocy regionalnej. Zwrot kredytu przewidziano w okresie 30 lat. Szczepan Ostasz, odpowiedzialny za projekt ze strony PKP Intercity informuje, że w tym okresie prognozowana stopa zwrotu sięgnie około 6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Polskie Pendolino we Wrocławiu